System sprzedaży biletów autobusowych

Na podstawie przepisów ustawowych nadano określonym grupom pasażerów uprawnienia do uglowych przejazdów. Przewoźnicy wykonujący regularny przewóz osób mają obowiązek honorowania uprawnień pasażerów do ustawowych ulgowych przejazdów. 
Za przewóz pasażerów z biletami uglowymi ustawowymi przewoźnicy mają prawo uzyskać zwrot utraconych wpływów będących różnicą wartości pomiędzy ceną biletów ulgowych i normalnych.

Z rozmów przeprowadzonych z przewoźnikami korzystającymi z dopłat do biletów ulgowych wynika, że kwoty dopłat są znaczne i zdecydowanie poprawiają rentowność firm przewozowych

Podstawą do ubiegania się przewoźnika o dopłaty do biletów uglowych ustawowych jest:

1. Posiadanie zezwolenia na wykonywania przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym, wydane zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym.
2. Stosowanie przez przewoźnika kas rejestrujących posiadających pozytywną opinię Ministerstwa Finansów, które umożliwiają określenie kwoty dopłat do przewozów w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych.
3. Zawarcie umowy z samorządem województwa określającej zasady przekazywania przewoźnikom dopłat.

System sprzedaży oparty na urządzeniach EMAR 105 i EMAR PRINTO BUS oraz współpracującym oprogramowaniu spełnia wszystkie wymogi odpowiednich przepisów i może być podstawą do otrzymania należnych dopłat. 

W skład systemu wchodzą urządzenia takiej jak:

1. W samochodzie - bileterka EMAR 105 (do wyboru w opcji z czytnikiem kart biletów elektronicznych lub bez czytnika). Zamontowana jest obok kierowyce na specjalnej szufladzie na pieniądze lub na odpowiedniej podstawie mocującej. Może być codziennie wyjmowana i zabierana przez kierowcę. Bileterka posiada wyjmowaną kartę pamięci, w której zapisane są dane o kursach oraz utargach.

2. Na stanowisku sprzedaży - bileterka EMAR PRINOT BUS, która może pracować po podłączeniu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem. Do programowanie kart biletów elelktroniczych niezbędny jest programator kart EMkart.  

3. Na stanowisku komputerowym - programator kart pamięci EMAR 106 podłączony do komputera wraz z odpowiednim oprogramowaniem. 

4. Urządzenia opcjonalne
Rejestrator utargów służący do samodzielnego rozliczania się kierowców z utargów.
Zasilacz EMAR 200 wraz z łącznikiem zasilania umożliwiający zasilanie bileterki EMAR 105 poza autobusem.
Czytnik kontrolera CKM-100 wraz z oprogramowaniem Ekontroler przeznaczone dla kontrolerów bieletów elektronicznych.  

Sandomierz

ul. Mickiewicza 23
tel. 15 832 16 18
kom. 661 837 203
kom. 603 305 869

znajdź nas na mapie..

Stalowa Wola

Al. Jana Pawła II 13/227
(górny parking, nad "Biedronką,
obok "Żabki")
kom. 603 305 869

znajdź nas na mapie..

Tarnobrzeg

ul. Wyspiańskiego 12/ 4 i 18
(Budynek Urzędu Skarbowego)
kom. 603 305 869

znajdź nas na mapie..

Opatów

Pl. Obrońców Pokoju 32
kom. 603 305 869

znajdź nas na mapie..

(C) 2009 - 2019

AB Kasy i urządzenia fiskalne | realizacja medox.pl|Polityka Prywatności|Polityka Cookies

AB Kasy i urządzenia fiskalne